O povinném ručení

Povinné ručení se již snižovat nebude, na výběr jsou i jiné výhody

Publikováno: 11.duben 2012

Již polovina řidičů, kteří nezpůsobili v uplynulých letech žádnou nehodu, upotřebila nejvyšší slevu padesát až šedesát procent. Pojišťovny nemají v plánu více slevit, ale k povinnému ručení přidávají i jiné služby.

Povinné ručení za polovinu si můžete zasloužit za osm let. Wüstenrot, Triglav a Slavia pojišťovna nabízejí bonus až 60 procent. Dál prý ceny klesat nebudou. Jediná AXA v novém roce výrazněji srazila cenu. Je třeba dodat, že srovnatelnou nižší cenu držela většina ostatních pojišťoven už v minulých letech.

Pojišťovny samozřejmě usilují o nové klienty. Snaží se přicházet s novými výhodami. Zajímá především věk, bydliště, ale i počet dětí či způsob obživy řidiče. (kromě Kooperativy)

Triglav se chystí k výraznému kroku v nabídce. Od 1. dubna bude mít dva tarify: s vyšším a s nižším pojistným krytím.

Pro ty, kteří se bojí zdražování pojistek, připravila Česká pojišťovna garanci pevné ceny pojištění na další tři roky. A to dokonce i ve chvíli, kdy způsobíte první nehodu. Nabídka se týká varianty Exklusiv.

Prostřednictvím telefonu můžete zařídit usnadnění, např. vyplnit záznam o dopravní nehodě. Takovou službu nabízí například Česká pojišťovna a Axa. Chytrou aplikaci mají pro klienty i Direct a Kooperativa, v nejbližší době ji poskytne klientům i Uniqa a ČPP. Uniqa nabízí nové autopojištění SafeLine - prostřednictvím malé krabičky, která má sloužit jako indikátor nárazu. Instalace zařízení však stojí jednorázově do 15 tisíc korun, další provoz vyjde na čtyři až šest tisíc korun ročně.

Direct přichází s dvěma marketingovými akcemi. První je odměna dva měsíce zdarma těm, kteří uzavřou pojištění do konce března. Druhá je možnost získat pojistku pro případ poškození vozu kvůli špatného stavu silnic.