O povinném ručení

Hlídejte si své povinné ručení, ušetříte!

Publikováno: 11.červen 2012

Motoristé se snaží ušetřit hlavně na pohonných hmotách, ovšem, co povinné ručení, dá se na něm ušetřit také? Pokud je vůz poškozen, a není už ani pojízdný, lze vypovědět pojistnou smlouvu. Stejně tak u případů jako prodej vozidla, převod vozidla na někoho jiného, odevzdání registrační značky do depozitu.

Rozhodujícím datem pro výpověď smlouvy je datum uzavření - výroční den. Pojistka se musí vypovědět před započetím nového pojišťovacího období. Pokud si každý rok měníte pojištovnu, děláte jedině dobře. Každoročním přechodem k levnější pojišťovně totiž ušetříte mnoho peněz. Výpovědní lhůta je pak šest týdnů před výročním datem.

Pojištění vozidel: připojištění čelního skla je jedním z nejrozšířenějších připojištění k povinnému ručení nebo k havarijnímu pojištění. Můžete si zvolit připojištění s limitem od 5000 kč až po 50000 Kč. Některé pojišťovny vyžadují spoluúčast, jiné zas pojišťují např. všechna skla na vozidle.

Je lepší se dva až tři měsíce před ukončením pojistky rozhlédnout po jiných nabídkách, abyste si mohli vybrat v klidu tu nejvýhodnější, která vám bude schopna uplatnit veškerý dosud nasbíraný bonus.

Jste-li se svou pojišťovnou spokojeni, ale pojistné se vám zdá vysoké, zkuste si aktualizovat smlovu, zvlášť když máte povinné ručení s havarijní pojistkou. Nová smlouva vychází z původní ceny pojištěného auta. Pokud tedy zaktualizujete stáří vozu, jeho hodnotu na trhu, je možné nějaké peníze ušetřit.