O povinném ručení

Povinné ručení

Povinné ručení obecně zažité označení pro pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Toto pojištění musí mít každé vozidlo. Řidiči/majitelé vozidel, kteří povinné ručení nemají se vystavují nebezpečí sankce ze strany České kanceláře pojistitelů.

Pojišťovna Direct v Česku ukončí činnost

Publikováno: 20.červenec 2012

Pojišťovna Direct nebude nadále prodávat v tuzemsku nové pojistné smlouvy. Pojišťovna to oznámila s tím, že jde o strategické rozhodnutí jejího stoprocentního vlastníka společnosti RSA. Ortel z Londýna přišel náhle, v televizi běží reklamní kampaň Directu na výhodné povinné ručení. Pojišťovna Direct, která pojišťuje výhradně prostřednictvím telefonu a internetu, se tak postupně stáhne z trhu v ČR.

Vývoj bude podle ní probíhat ve vlnách, ale v každém případě bude obnášet snižování stavu zaměstnanců. Mateřskou společnost Directu, britskou skupinu RSA, k rozhodnutí opustit Česko vedla situace na českém pojistném trhu, která se dlouhodobě nevyvíjela podle jejího očekávání.

Direct má v Česku uzavřených pětasedmdesát tisíc pojistných smluv a zaměstnává 180 lidí. Podmínky českého trhu neumožnily RSA docílit dostatečné velikosti a ziskovosti v přijatelném časovém horizontu.

"Jde o byznys rozhodnutí vlastníka pojišťovny, pro pojištěné to nic neznamená. Direct bude dál spravovat smlouvy svých klientů," uvedla Marcela Kotyrová z České asociace pojišťoven.

Pojištění vozidel: připojištění čelního skla je jedním z nejrozšířenějších připojištění k povinnému ručení nebo k havarijnímu pojištění. Můžete si zvolit připojištění s limitem od 5000 kč až po 50000 Kč. Některé pojišťovny vyžadují spoluúčast, jiné zas pojišťují např. všechna skla na vozidle.

Asociace nemá informace o tom, že by kmen klientů měla převzít některá z jiných pojišťoven působících na českém trhu.

Pojišťovna vstoupila na český trh v polovině května 2007 s přímým prodejem autopojištění. Nejdříve nabízela povinné ručení, které pak doplnila o havarijní pojištění.

V dubnu 2009 pojištění vozidel doplnila o nabídku pojištění majetku a odpovědnosti občanů a od loňského podzimu nabízí klientům také cestovní pojištění.