O povinném ručení

Povinné ručení

Povinné ručení obecně zažité označení pro pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Toto pojištění musí mít každé vozidlo. Řidiči/majitelé vozidel, kteří povinné ručení nemají se vystavují nebezpečí sankce ze strany České kanceláře pojistitelů.

Pokud si sjednáte povinné ručení přes internet, ušetříte!

Publikováno: 13.říjen 2012

Pokud si chcete uzavřít povinné ručení na Váš vůz přes internet, neváhejte. Ovšem je potřeba použít takové stránky, které jsou důvěryhodné. Mezi takové patří například server Srovnavac.cz

Pojištění vozidel: připojištění čelního skla je jedním z nejrozšířenějších připojištění k povinnému ručení nebo k havarijnímu pojištění. Můžete si zvolit připojištění s limitem od 5000 kč až po 50000 Kč. Některé pojišťovny vyžadují spoluúčast, jiné zas pojišťují např. všechna skla na vozidle.

Zadáte-li do vyhledávače „povinné ručení on-line“, vyskočí na vás přes dva milióny odkazů. Z nich vás budou zajímat buď stránky samotných pojišťoven, nebo porovnávačů. 

Na stránkách konkrétní pojišťovny najdete informace o jejím produktu a ve většině případů si ho budete moct vypočítat. Půjdete-li na internetovou stránku jakéhokoliv srovnávače, najdete zde agregované informace o produktech pojišťoven a porovnání nejen cen, ale také obsahu produktů. V obou případech si pak produkty můžete samozřejmě koupit.

Na internetu najdete pochopitelně stránky, kterým byste se měli obloukem vyhnout. Některé stránky nabádají návštěvníky k zadání osobních údajů, například e-mailu, na který posléze budou chodit nevyžádané zprávy. Server poznáte jednoduše podle toho, že tam nenaleznete žádnou praktickou informaci o produktech jednotlivých pojišťoven. 

Proto bychom si měli stránky pořádně pročíst. Sledujte, jestli texty popisující jednotlivé produkty jsou česky. Některé servery obsahují pouze roboticky upravené texty a informace nedávají smysl. Dále bych se zaměřte na údaje o provozovateli – kdo je majitel severu a zdali na sebe poskytuje kontakty jako telefon nebo dokonce adresu sídla. 

To, že povinné ručení koupíte na internetu, neznamená, že byste kupovali něco ošizeného. Jedná se o standardní produkty, které jednotlivé pojišťovny nabízejí a které si můžete v jednotlivých pobočkách koupit. Cenová úspora při sjednání pojištění na internetu je kvůli tomu, že při tomto způsobu mají pojišťovny nižší náklady a snaží se tlačit ceny dolů, aby byly konkurence schopné. 

Ovšem i tady platí, že byste se měli s uzavíranou smlouvou podrobně seznámit – například pokud jde o rozsah asistenčních služeb a další skutečnosti.