O povinném ručení

Povinné ručení

Povinné ručení obecně zažité označení pro pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Toto pojištění musí mít každé vozidlo. Řidiči/majitelé vozidel, kteří povinné ručení nemají se vystavují nebezpečí sankce ze strany České kanceláře pojistitelů.

Letošní novinky v povinném ručení

Publikováno: 24.listopad 2012

V loňském roce pojišťovny nabízely co nejnižší částky pojistného za povinné ručení. Letos je to jinak. Předhání se v nabízených službách. U pojišťovny Wüstenrot můžete dokonce pojistku zrušit okamžitě.

Allianz k povinnému ručení nově nabízí doplňkové pojištění vozidla. Pojistit si můžete i starší auto (nesmí mu však být víc než třicet let), pro které se nevyplatí uzavírat havarijní pojistku. Pojišťovna také poskytuje základní asistenční služby (příjezd a odjezd asistenční služby, náklady na opravu vozu na místě, náklady na odtah) automaticky.

Pojištění vozidel: připojištění čelního skla je jedním z nejrozšířenějších připojištění k povinnému ručení nebo k havarijnímu pojištění. Můžete si zvolit připojištění s limitem od 5000 kč až po 50000 Kč. Některé pojišťovny vyžadují spoluúčast, jiné zas pojišťují např. všechna skla na vozidle.

Česká pojišťovna zase uvádí variantu povinného ručení Premium. Ta spojuje povinné ručení a havarijní pojištění (odcizení, živelní pohroma). Garance ceny je tu na tři roky.

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí těm, kdo si sjedná povinné ručení do konce roku k tarifům Speciálpov a Superpov na jeden rok zdarma připojištění proti záplavě a povodni. Navíc zavádí aplikaci pro chytré telefony.

ČSOB Pojišťovna poskytuje ve variantě Premiant takzvanou přímou likvidaci bez amortizace, tedy bez započtení opotřebení poškozených dílů (navýšení ceny se liší o osm procent od základní varianty).

Klienti Generali, kteří si u pojišťovny uzavřou do konce roku 2012 povinné ručení na dobu neurčitou, získají Grand kartu Benzina v hodnotě 500 korun. Za 333 korun lze připojistit škody zaviněné přírodními živly a za 89 korun škody způsobené zvířetem na zaparkovaném vozidle.

Koooperativa nabízí službu přímé likvidace i řidičům, kteří u ní nemají sjednané povinné ručení. Služba v tom případě stojí 1 440 korun za rok a klienti díky ní mohou využít nejen přímé likvidace, ale i toho, že plnění bude bez amortizace, vůz bude pojištěn proti živlům a v případě nehody budou mít po celou dobu opravy k dispozici náhradní vůz.

Pojišťovna Triglav rozdělila své povinné ručení na dvě varianty, Basic a Exklusiv. Levnější verze je na pojistné limity 35/35 milionů a i ona obsahuje základní asistenční služby.

Wüstenrot umožňuje okamžitou výpověď. Klient nemusí čekat na výroční termín a vypovídat smlouvu šest týdnů předem.